header
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 marca 2023 12:12

 

POZNAJ UROKI WSPANIAŁYCH BIESZCZAD

Termin 19-24.09.2023. Cena 1 490 zł/ os.

1. DZIEŃ

Elbląg, wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 7:00, zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg

2. DZIEŃ

Śniadanie - stół szwedzki. Zwiedzanie -Królewskie Wolne Miasto Sanok, zwiedzanie zaczniemy od Muzeum Budownictwa Ludowego – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. To ponad 120 obiektów z XVII-XX wieku. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ

Śniadanie stół szwedzki. Spacer po Starym Mieście: ławeczka dobrego wojaka Szwejka, rynek z ciekawą fontanną i najpiękniejszą budowlą jaką jest Stary Ratusz, odnowione kamienice z XVIII i XIX w. Przejazd do Myczków. Wejście do Muzeum Kultury Bojków, które powstało z inicjatywy miejscowego nauczyciela. Prezentuje pamiątki dawnych mieszkańców, którzy zostali przesiedleni głównie na teren Ukrainy w latach 1944-1947. Możliwość zakupu wyrobów rękodzieła lokalnych twórców, kawy po bojkowsku oraz pysznego ciasta. Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu

Solińskiego. Spacer podczas, którego wejdziemy na punkt widokowy oraz wizyta w sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – dawniej cerkiew z 1907 r., gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską. Przejazd do Soliny. Spacer drogą prowadzącą przez zaporę w Solonie na drugą jej stronę. Zapora powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m. a za nią rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze. Następnie przejazd do Zapory w Myczkowcach. Zbiornik wodny jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika
w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach

1956-1960. Jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ

Śniadanie stół szwedzki. Na trasie przejazdu Szczawne, gdzie zwiedzimy cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy. Przejazd do Komańczy, gdzie zwiedzimy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z myślą o przybywających tutaj, z pietyzmem został urządzony Pokój Pamięci ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, upamiętniający jego internowanie w latach 1955 - 1956. Znajdują się tu pamiątki związane z osobą Prymasa. Przejazd do Cisnej. Czas wolny w kultowej restauracji Siekierezada, która ma swój specyficzny „klimat”.

Ściany ozdobione są licznymi siekierami, ale także dziełami znanych bieszczadzkich artystów – Zubowa czy Radosa.

Słynne jest tutejsze wino lane prosto z „pipy”, tak jak i piwo o niepowtarzalnym smaku - różne gatunki. Dalej zwiedzimy galerię ikon p. Denisiuk, gdzie wysłuchamy pogadanki na temat pisania ikon - możliwość zakupu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

5-6. DZIEŃ

Śniadanie – stół szwedzki. Przyjazd do Krasiczyna. Zwiedzanie zamku obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową sale ekspozycyjne. Dalej Przemyśl. Spacer zaczniemy od pochyłego rynku, jednego z nielicznych tego typu w Europie z fontanną pomnikiem Niedźwiedzia, który jest symbolem miasta. Na trasie spaceru zobaczymy liczne pomniki: Wojaka Szwejka,węgierskiego huzara i polskiego ułana wrzucającego list do skrzynki pocztowej z koniem, secesyjne kamienice,liczne obiekty sakralne. Ciekawe miasto, które było trzecią co do wielkości twierdzą w Europie, po Antwerpii i Verdun. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu lub ośrodku

wypoczynkowym w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu ulgowe 70 zł (wg cennika 2022r.), dopłata do pok. 1-osobowego – na zapytanie.Fakultatywnie: rejs po Jeziorze Solińskim (płatne 30 zł / osoba), przejazd Kolejką Gondolową nad Soliną (płatne 35 zł / osoba).

 

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2023 10:01