header
Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu

Jubileusz 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Malborku w dniu 30 maja obchodził jubileusz swej 10-letniej działalności. Na tę uroczystość zaproszeni zostali seniorzy naszego Uniwersytetu. Impreza odbyła się w pięknej scenerii miejskiego parku, przy przystani jachtowej. Spotkanie zapoczątkował przemarsz z kijkami w ramach „Regionalnego Rajdu Nordic Walking Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. Przeprowadzanie takich rajdów weszło w stały zwyczaj Uniwersytetu, a zapraszani są do nich seniorzy zaprzyjaźnionych uniwersytetów. Po przybyciu do „mety” uczestnicy uhonorowani zostali pięknymi dyplomami i odznakami upamiętniającymi ten rajd.

Impreza rozpoczęła się bardzo przyjemnie. Pani Teresa Żelazo , zarządzająca Uniwersytetem przywitała nas serdecznie. Życzyła nam sukcesów w działalności Uniwersytetu, nawiązania kontaktów i dobrej zabawy. W imieniu Zarządu naszego Uniwersytetu Krystyna Opalińska odczytała list gratulacyjny z okazji 10-lecia Uniwersytetu w Malborku z życzeniami dalszych sukcesów. Podziękowała także za zaproszenie.

Gospodarz spotkania zadbał o podniebienia uczestników. Na stołach znalazły się kiełbaski, kawa, napoje, a to razem z otaczającą zieloną przyrodą i szumem wody z przystani jachtowej stworzyło atmosferę sprzyjającą rozmowom między uczestnikami spotkania. Dzieliliśmy się informacjami o odbytych imprezach turystycznych, sportowych, rekreacyjnych, o sekcjach działających w uniwersytetach.

Oczywiście, z rozmów tych wyciągaliśmy wnioski, które wzbogacą programy działań naszych uniwersytetów.

Gdy doszły do nas dźwięki  muzyki seniorzy tanecznym krokiem przenieśli się na „parkiet”. Było wesoło – i o to chodziło. Bardziej usportowieni uczestnicy mogli skorzystać z przyrządów gimnastycznych ustawionych w plenerze.

To nie koniec niespodzianek. Otóż 21 marca br. w parku przy przystani jachtowej, dla upamiętnienia 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku posadzono drzewo – dąb szypułkowy, zaś słuchacze ufundowali kamień, który umiejscowiono pod dębem.

Uroczyste odsłonięcie kamienia nastąpiło w czasie naszego spotkania, a do  odsłonięcia zaproszono także przedstawiciela naszego Uniwersytetu.Musimy także wspomnieć o pięknym geście Uniwersytetu z Malborka, który zaprosił nas do zwiedzania Zamku. A tam – wiadomo, moc wrażeń.

Czas upływał szybko, trzeba wracać. Po serdecznym pożegnaniu ruszamy do domu, obiecując sobie wzajemnie kontynuację nawiązanych znajomości.

 
PDF Drukuj
czwartek, 23 czerwca 2022 12:36

W dniu 21 czerwca została podpisana umowa pomiędzy PFRON a Uniwersytetem III Wieku w Elblągu o dofinansowaniu projektu „Punkt informacji i poradnictwa społeczno, psychologiczno, prawnego dla osób niepełnosprawnych”.

Celem projektu jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez świadczenie bezpłatnej, bezpośredniej pomocy w formie udzielanych informacji i porad nt. przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej, porad prawnych oraz porad psychologa.

 

Punkt informacyjny
poniedziałek, wtorek, środa w godz. 8:00-14:00;
czwartki w godz. 8:00 – 1
3:00;
piątki w godz. 8:00-10:00

Porady psychologa

 


pierwsza środa miesiąca w godz. 9:00 – 16:00
trzecia środa miesiąca
w godz. 9:00 – 15:00
Porady prawnika

poniedziałki, wtorki w godz. 9:00 – 14:00
piątki w godz. 9:00 – 16:00

Rozmowy i porady są udzielane bezpośrednio, po uprzednim umówieniu się i telefonicznie.

Zapisy w biurze tel.55/648-69-35; 698-281-331; e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Projekt współfinansowany z PFRON

 

Zdjęcia:

Poprawiony: środa, 05 października 2022 14:00
 
PDF Drukuj
poniedziałek, 28 grudnia 2020 12:42

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, podsumowującego realizację projektu

„Smaki regionu wczoraj i dziś”

 

Film:

Poprawiony: czwartek, 18 marca 2021 16:48
 
PDF Drukuj
niedziela, 15 sierpnia 2021 08:47

 

„ROZSMAKUJ SIĘ W TRADYCJI”

Projekt pn. „Rozsmakuj się w tradycji” Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu współfinansowany ze środków Samorządu Woj. Warmińsko-Mazurskiego, realizowany przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Pasłęku, Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Szczytnie, z Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu , TV TRUSO, gazetą internetową portEl.pl, Razem z Tobą, Elbląskim Klubem Szefów Kuchni, Gospodą w Jerutkach, Restauracją Amore Mio w Elblągu od sierpnia 2021r.

Celem projektu jest ugruntowanie i poszerzenie wiedzy na temat dziedzictwa kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla, zdrowej żywności oraz producentów w regionie, którzy taką wytwarzają , promocja poprzez wykłady i udział w zorganizowanych warsztatach kulinarnych zdrowej regionalnej żywności,

W ramach projektu zrealizowane zostały 3 wykłady i 3 warsztaty:

- wykład „Bogactwo kulinarne miodu wczoraj i dziś",

- warsztaty wyjazdowe do Gospody w Jerutkach „Kuchnia dawnych Prus
Wschodnich i Powiśla",

- warsztaty stacjonarne Restauracja "Amore Mio" „Dziczyzna na stołach Warmii,
Mazur i Powiśla",

- wykład „Zupy - sycące i wartościowe potrawy kuchni warmińsko- mazurskiej
i powiślańskiej"

- wykład „Tradycyjne przetwory mleczne w kuchni Warmii, Mazur i Powiśla"

- warsztaty stacjonarne we współpracy z Zespołem Szkół
Gospodarczych w Elblągu "Tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe"

Projekt realizowany w terminie od 1.VIII - 30.XII.2021r.

Kuchnia dawnych Prus Wschodnich i Powiśla"

"Dziczyzna na stołach Warmii, Mazur i Powiśla"

 

Warsztaty "Tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe":

Film :

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 20 grudnia 2021 10:45
 
PDF Drukuj
czwartek, 08 października 2020 11:32

 

„Smaki regionu wczoraj i dziś”

Projekt pod tą nazwą realizujemy od września 2020 wspólnie z Zespołem Szkół Gospodarczych
w Elblągu. Celem projektu jest promocja poprzez wykłady i udział w zorganizowanych warsztatach kulinarnych zdrowej regionalnej żywności, produkowanej tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami. Spotkania połączone są z prezentacją wyrobów producentów z rejonu Warmii i Mazur oraz Żuław.

Podczas warsztatów międzypokoleniowych z uczniami Zespołu Szkół Gospodarczych wymienione zostaną m.in. doświadczenia i receptury z kuchni naszych przodków z nowymi doświadczeniami kulinarnymi młodego pokolenia.

W ramach realizowanych działań odbędzie się :

7 wykładów nt. zdrowej żywności

4 integracyjne warsztaty kulinarne z uczniami z Zespołu Szkół Gospodarczych w tym konkurs „Pokoleniowa bitwa na pierogi”

3 wyjazdowe warsztaty kulinarne do Gospodarstw Agroturystycznych:

Wioska Ekologiczna ”Bosa Ekologia” w Praslitach t,

Gospodarstwo Agroturystyczne i Ekofarmą „Vitalis ” w Zastawnie,

Gospodarstwo Agroturystyczne „Mały Holender” w Żelichowie.

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu. Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Prezydenta Miasta Elbląga, wpłat słuchaczy i darowizny

 

Plakat:

Wioska "Bosa Ekologia" - zdjęcia:

Wykłady i warsztaty - zdjęcia:

Poprawiony: czwartek, 18 marca 2021 16:27
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7