header

Pozytywny Senior

Fundacja Inicjatyw Społecznych realizowała projekt  PS-POZYTYWNY SENIOR, we  współpracy z  Rzecznikiem Praw Osób Starszych Województwa Warmińsko-Mazurskiego – panem Stanisławem Brzozowskim.

Projekt zakładał przełamanie ,panujących w społeczeństwie, stereotypów dotyczących osób starszych. Organizatorzy zaproponowali słuchaczom Uniwersytetów Trzeciego Wieku by zgłaszali siebie, swoje koleżanki, kolegów do konkursu na najbardziej aktywną seniorkę i seniora. Ze 130 zgłoszeń  wyłoniono sylwetki seniorów i przedstawiono ich w cyklu artykułów prasowych. Pokazali się oni jako osoby z szerokim wachlarzem doświadczeń, pasji, energii, a co najważniejsze poza murem stagnacji i samotności.

Uwieńczeniem projektu było  wydanie kalendarza z sylwetkami najbardziej aktywnych seniorów – zwycięzców konkursu realizowanego w ramach projektu „PS – Pozytywny Senior” i krótką ich charakterystyką.

Szczególnie miło nam, że nasza słuchaczka Krystyna Opalińska zajęła pierwsze miejsce i zdobyła główną nagrodę. Krystyna Opalińska działa jako wolontariuszka w UTWiON.  W kalendarzu 2015 jest Jej życiowe motto i opis osiągnięć pływackich. Serdecznie gratulujemy.