|
|
|
czwartek, 23 czerwca 2022 12:45 |
|
W dniu 21 czerwca została podpisana umowa pomiędzy PFRON a Uniwersytetem III Wieku w Elblągu o dofinansowaniu projektu „Punkt informacji i poradnictwa społeczno, psychologiczno, prawnego dla osób niepełnosprawnych”. Celem projektu jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez świadczenie bezpłatnej, bezpośredniej pomocy w formie udzielanych informacji i porad nt. przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej, porad prawnych oraz porad psychologa.
Punkt informacyjny poniedziałek, wtorek, środa w godz. 8:00-14:00; czwartki w godz. 8:00 – 13:00; piątki w godz. 8:00-10:00
Porady psychologa pierwsza środa miesiąca w godz. 9:00 – 16:00 trzecia środa miesiąca w godz. 9:00 – 15:00 Porady prawnika
poniedziałki, wtorki w godz. 9:00 – 14:00 piątki w godz. 9:00 – 16:00
Rozmowy i porady są udzielane bezpośrednio, po uprzednim umówieniu się i telefonicznie.
Zapisy w biurze tel.55/648-69-35; 698-281-331; e-mail
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
zdjęcia: |
|
|
poniedziałek, 20 czerwca 2022 08:58 |
|
UWAGA - ZAPISY
Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki 2022/2023.
Zapraszamy do biura w każdy wtorek i środę w godz. 10:00 – 14:00.
Kontakt telefoniczny 55/648-69-35 lub 698-281-331
|
|
piątek, 27 maja 2022 08:52 |
|
UWAGA - SEKCJA ROWEROWA Zbiórka 20 czerwca godz. 11 przy Szpitalu Wojewódzkim ul. Królewiecka. Trasa - BAŻANTARNIA.
Osoby chętne do udziału wycieczkach rowerowych prosimy o kontakt z liderką grupy - Małgosią Madeją tel.602-186-125
|
|
środa, 18 maja 2022 13:31 |
|
UWAGA – SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIEM I PRAWNIKIEM
Zapraszamy do udziału w indywidualnych poradach psychologicznych i prawnych.
Spotkania mogą mieć charakter osobisty, lub telefoniczny, wyłącznie po wcześniejszym umówieniu.
Terminy dyżurów:
Psycholog: 8 czerwca godz. 9:00-16:00 29 czerwca godz. 9:00-16:00
Prawnik: poniedziałek 9:00 – 14:00 wtorek 9:00 – 14:00 piątek 9:00 – 16:00 Zapisy w biurze lub telefonicznie 55/648-69-35; 698-281-331
|
|
|
|
poniedziałek, 28 marca 2022 10:42 |
|
Topienie Marzanny – Stegna 27.03.2022 r.
Zwyczaj nakazuje utopić Marzannę – boginię zimy, boginię zła. Marzanna odchodzi wraz z zimą, ustępuje miejsca zwycięskiej wiośnie przynoszącej ludziom w ciepłych promieniach nowe życie, radość, nadzieję.
W tym roku Marzanna tolerowała wcześniejsze pojawianie się pierwszych kwiatów, kwitnienie krzewów, przylot ptaków. Nadszedł pierwszy dzień wiosny ! W niedzielę była piękna, słoneczna, bezwietrzna pogoda.
Topienie Marzanny, która została przygotowana przez słuchaczki UTWiON z sekcji rękodzielniczej obecnie nabiera zabawowego charakteru. Stąd też nasz wyjazd do Stegny. Pojechało 50 słuchaczy. Chcieliśmy się bawić, utopić Marzannę, a z nią nasze zimowe smutki.
Towarzyszyliśmy też Morsom w kąpieli kończącej sezon, podziwialiśmy ich przemyślne, kolorowe przebrania, wodne zabawy, hart, odporność na zimną wodę.
Spacerowaliśmy brzegiem morza i oczywiście odwiedzaliśmy kafejki z wyśmienitymi goframi lub knajpki ze smaczną rybą.
Powrót do Elbląga odbył się w wesołej, rozśpiewanej atmosferze.
Zdjęcia:
Film: |
|
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>
|
|
Strona 31 z 50 |