header
Aktualności

Uwaga ! Bardzo ważna informacja !

 

Najbliższy wykład który ma się odbyć w dn.5.01.2015 roku  o godz .15.30 pt „Hanka Ordonówna…”w EUHE odbędzie się o godz.16.00  w Bibliotece im C.Norwida ul.Sw.Ducha.

Przepraszamy za zmianę – uczelnia chwilowo czas została zamknięta.

 

„Szlachetna paczka”

Akcję Szlachetna paczka zakończyliśmy w tym roku również dużym sukcesem.  Tym razem wzięliśmy pod opiekę rodzinę wielodzietną – pięcioro dzieci, mama, tata( w roku ubiegłym zaopiekowaliśmy się samotną matką z dzieckiem)  Zebraliśmy 1380zł. Kwota była spora, zatem mogliśmy  zakupić nawet   wersalkę o którą prosiła rodzina  no i oczywiście środki czystości, produkty spożywcze w tym słodycze dla dzieci. Dla każdego dziecka zakupione zostały pidżamy. Od firmy Wójcik otrzymaliśmy w darze komodę i szafę. Postanowiliśmy w tym roku  część środków przekazać w bonach towarowych (na kwotę 400zł)by rodzice sami zakupili najbardziej potrzebne artykuły. Dużo przedmiotów i odzieży otrzymaliśmy od Was kochani słuchacze ,były to między innymi ubrania, obuwie, pościel, odkurzacz, zabawki i gry dla dzieci ,były nawet specjalnie poszyte dla każdego dziecka poduszki  patchworkowe(paczworkowe) przez naszą słuchaczkę Krysię Zasońską – nie zawiedliście nas i tym razem ,za co bardzo, bardzo wszystkim darczyńcom dziękujemy. Akcję nadzorowały podobnie jak w roku 2014 trzy nasze słuchaczki: Basia Goliszewska, Renata Krysztopolska  i Ewa Wnuk .Kilkanaście świątecznie z wielką starannością zapakowanych i ozdobionych paczek powędrowało do szczęśliwej rodziny. Dziękuję Basi ,Reni i Ewie za duże zaangażowanie przy zakupach i pakowaniu zgromadzonych w biurze prezentów.

Dyrektor UTWION w Elblągu

 

 

 

Ostatni wykład 2015

Wykładem „Zima w sztuce” poprowadzonym przez księdza Grzegorza Wąsowskiego zakończyliśmy cykl wykładów 2015r.

 

Olbrzymia wiedza księdza Grzegorza z zakresu historii sztuki po raz kolejny nas zachwyciła. Z dużą dbałością o detale opowiadał o przekazie malarzy okresu Średniowiecza, czasów nowożytnych gdzie królowało malarstwo realistyczne, początkowo z tematyką religijną, mitologiczną, alegoryczną, historyczną po malarstwo współczesne gdzie rok 1874 daje początek rewolucji w malarstwie i wprowadza nowy sposób przedstawiania świata za pomocą plam, kresek czy kropek zwany impresjonizmem.

Dwie części wykładu urozmaicone były występem grupy biesiadnej „ Radość” która kolędami wprowadziła nas w nastrój Świąt.

Dziękujemy  paniom które zaprezentowały nam się w eleganckich sukniach oraz panu Andrzejowi Kurpiewskiemu który przygotował grupę do występów.

Do zobaczenia już w nowym 2016roku.

Pozostaję z nadzieją że zbliżający się rok nie będzie gorszy a wręcz przeciwnie zaskoczy nas tylko miłymi zdarzeniami, czego Państwu i sobie życzę – I. Orężak

 

 

Artystyczne dusze….

 

Czyli z rękodziełem na ty. Stroiki bożonarodzeniowe to pełne uroku dekoracje. Nie wyobrażam sobie domu bez ozdób świątecznych .Dekoruję stół, wieszam w oknach haftowane śnieżynki a choinkę co roku staram się przystroić w nieco inne ubranie. Często  do swoich ozdób wykorzystuję zasuszone latem kwiaty, szyszki, korę brzozy, suszone owoce.  Oto kilka pomysłów  na stroiki świąteczne własnoręcznie robione. Łącząc elementy naturalne z kupnymi wyczaruj swój jedyny niepowtarzalny – zobacz jakie to proste.

 

Pozdrawiam świątecznie – Iwona Orężak

 

SUKCESY GRUP ARTYSTYCZNYCH  UTWION


13 – 15 listopada 2015 roku w Warszawie odbył się XIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My” , w którym wzięły udział dwie grupy artystyczne Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych  w Elblągu.

Kabaret „Ale Babki” wystąpił z programem „W przychodni Przetrwania”, w którym we właściwy sobie sposób , a wiec z humorem i przymrużeniem oka, pokazał sytuacje z życia codziennego dotyczące służby zdrowia i nas pacjentów. Scenki z gabinetu lekarskiego i poczekalni powiązane tematycznie z piosenkami. Spodobały się jurorom i publiczności, bo zajęłyśmy II miejsce. Wyprzedził nas tylko kabaret „Szalom” działający przy Teatrze Żydowskim w Warszawie, więc odniosłyśmy wielki sukces i godnie reprezentowałyśmy nasze miasto i UTWiON w Elblągu.

Autorem sukcesu jest również pan Zbigniew Pisarkiewicz, który zajmuje się stroną muzyczną występu, a także autorka scenariusza i tekstów piosenek- Krystyna Trudnowska.

Wdzięk i elegancję zaprezentowała grupa taneczna „Fantastic” w walcu wiedeńskim zdobywając wyróżnienie na 10 grup występujących w kategorii „Taniec”. Grupa taneczna „Fantastic” uczy się tańca w ramach zajęć z muzykoterapii na UTWiON pod bacznym okiem instruktorki pani Ewy Kalki.

Cieszyłyśmy się z takiego dużego osiągnięcia bardzo , były łzy i chwile szczęścia ,radości oraz oczywiście dyplomy i puchary.

Małgorzata Wieczorek, Krystyna Trudnowska

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 36

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Wacława, Izydora, Benedykta
Jutro złóż życzenia dla : Wincentego, Ireny, Julianny

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY