header
Aktualności

UWAGA !!! Zapraszamy wszystkich słuchaczy na szybkie szkolenia !

 

Szkolenie komputerowe z Projektowania i Obróbki Grafiki Komputerowej. Koszt szkolenia 90 zł/ za 6h.

Szybkie szkolenie dla początkujących grafików. Naucz się szybko obrabiać zdjęcie zrobione aparatem fotograficznym lub telefonem oraz tworzyć niesamowitą gafikę!

 

Szkolenie z robienia przelewów i transakcji internetowych. Koszt szkolenia 60 zł/za 3h.

Szkoda czasu na stanie w kolejkach na poczcie! Naucz się korzystać ze swojego konta i robić przelewy lub zakupy internetowe.

 

Oba szkolenia będą odbywać w poniedziałki w Bibliotece Elbląskiej. Zapisy w biurze UTWiON. Zapraszamy serdecznie do zapisów już dziś!

 

Nowy rok akademicki czas zacząć

W czwartek 29 września już po raz osiemnasty, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka dla słuchaczy oraz zaproszonych gości zabrzmiało uroczyste "Gaudeamus igitur", inaugurując uroczyście nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.

https://drive.google.com/drive/folders/0Bzv5ewtW9NUmdjdZaE1SeVdhZDA?usp=sharing

Uroczystą akademię poprowadzili wspólnie prezes Uniwersytetu Iwona Orężak wraz z dyrektorem elbląskiego Teatru Mirosławem Siedlerem. Wśród zaproszonych gości głos zabrali: senator Jerzy Wcisła, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Prezydent EUH-E

dr Magdalena Dubiella-Polakowska oraz przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak. Wszyscy goście kierowali słowa uznania, wyrazy szacunku i życzenia dalszej wspaniałej aktywności psychofizycznej dla wszystkich seniorów.

Wykład inauguracyjny pt. "Muzyka w życiu seniorów" wygłosił mgr Ryszard Skotnicki  z Pracowni Muzyki Dawnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Urozmaiceniem wykładu była możliwość wysłuchania na żywo fragmentów wielu utworów m.in. muzyki z serialu Czterdziestolatek.

W części artystycznej programu wystąpiły solistki ze Szkoły Tańca „Broadway” w Elblągu, chór „Zakrzewiacy” z SM Zakrzewo, a także grupy seniorskie z UTWiON: kabaret „Ale Babki” oraz zespół tańca „Fantastic.

W tym roku akademickim słuchacze Uniwersytetu będą mogli skorzystać
z oferty edukacyjnej, w ramach której mogą rozwinąć swoje umiejętności informatyczne, malarskie, językowe, taneczne, skorzystać z zajęć podnoszących kondycję fizyczną, a także z oferty turystycznej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, słuchacze będą mieli możliwość wysłuchania i uczestniczyć w wykładach o różnorodnej tematyce (zdrowie, bezpieczeństwo seniora we współczesnym świecie, prawo, sztuka, historia, nauka, geografia) wygłaszanych zarówno przez specjalistów w danej dziedzinie jak i pasjonatów oraz hobbystów.

W związku z napływającymi zgłoszeniami przyjmujemy jeszcze zapisy na nowy rok akademicki oraz na niektóre sekcje zainteresowań. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Dyrektor

Iwona Orężak

Biuro Uniwersytetu:

Elbląg, ul. Rzeźnicka 14-15 B i C (Stare Miasto)

Obsługa słuchaczy: wtorek, środa 10:00-14:00

tel. 55 648 69 35        tel. kom. 698 281 331

 

Uwaga ważne:

Drodzy słuchacze!

EUHE, z którą współpracujemy ( w której odbywają się wykłady) obchodzi 1 października 2016r., Jubileusz 15-lecia na który serdecznie zaprasza słuchaczy naszego uniwersytetu. Z tej okazji o godz. 9:30 odbędzie się uroczysta msza św. w Katedrze św. Mikołaja w E-gu pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Biskupa dr Jacka Jezierskiego.  Część oficjalna uroczystości połączona z inauguracją roku akademickiego odbędzie się o godz. 11:30 w Teatrze im. A. Sewruka przy ul. Teatralnej 11. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Zbigniew Lew-Starowicz – znany wszystkim ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie.

 

Zapraszamy na koncert

W imieniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zapraszamy na jubileuszowy koncert specjalny - finalisty XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Szymona Nehringa wraz z akompaniamentem Kai Bumanna oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się 4 października o godz. 19:00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta 91.

W programie: Fryderyk Chopin Etiuda C-dur

Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Arnold Schönberg Verklӓrte Nacht

Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy).

 

Bilety do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Ratuszu Staromiejskim (Stary Rynek 25).

 

Serdecznie zapraszamy na Senioriadę  2016  i  inaugurację roku akademickiego 2016/2017

dnia 29 września o godz. 10:00 do  Teatru im. A. Sewruka.

 

Po uroczystości można będzie odebrać harmonogram wykładów i zajęć na październik 2016.

 

Pozdrawiamy Zespół UTWiON

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 30

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Grzegorza, Urbana, Magdy
Jutro złóż życzenia dla : Filipa, Pauliny, Eweliny

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY