header
Przegląd UTW Wydminy

 


W sobotę 21 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się III Przegląd teatrów i kabaretów UTW Warmii i Mazur. Organizatorem przeglądu był Wydmiński Uniwersytet Trzeciego Wieku, NGO’s Wydminy i Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. Na wydmińskiej scenie gościliśmy 9 zespołów teatralnych i kabaretowych Uniwersytetów Trzeciego z woj. warmińsko-mazurskiego. Swoje programy zaprezentowali: Zespół teatralny z Mrągowa, grupa teatralna „Bhavo” z Olsztyna, kabaret „Ale Babki” z Elbląga, Teatr Pomyłek z Braniewa, kabaret „Babki z klasą” z Wydmin, kabaret „Wapno gaszone” z Węgorzewa, Grupa Twórcza ATW z Olsztyna, zespół „Miła skleroza” z Miłek oraz Teatr Biesiadki z Morąga. Miło nam było gościć władze gminy Wydminy w osobach Wójta Radosława Króla, Z-cy Wójta Marii Doleckiej i Przewodniczącej Rady Gminy Wydminy Grażyny Plato. Jury oceniało zespoły w dwóch kategoriach – teatr i kabaret. W kategorii teatr zaprezentowały się dwa teatry, a w kategorii kabaret siedem zespołów, co oznacza, że seniorzy lubią się bawić i z humorem podchodzą do codziennego życia.

I miejsce w kat. teatr zdobył zespół teatralny z UTW Mrągowo za przedstawienie „Kłopoty z Czerwonym Kapturkiem”, II miejsce przyznano grupie teatralnej „Bhavo” z W-M UTW Olsztyn za przedstawienie „Pieśń do boju nas zagrzewa”.

W kategorii kabaret I miejsce zdobył Teatr Biesiadki z UTW Morąg, który przedstawił „Dobre zmiany w piosence biesiadnej”, II miejsce zdobyły „Ale babki” z UTWiON Elbląg za kabaret „Śmiechu warte”, a III miejsce wywalczyły „Babki z klasą” z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za teleturniej „Wielki test wiedzy o wszystkim”.

W przerwie na obrady jury uczestnicy przeglądu podziwiali piękne tańce w wykonaniu seniorek z Elbląga.

Największą siłą seniorów jest ich radość z występów – porywają widzów uśmiechem, a także dystansem do życia i pozytywną energią. Wspólnie cieszą się życiem i próbują – z powodzeniem – wprawić innych w dobry nastrój, a nawet rozbawić do łez. Takie przeglądy, jak ten w Wydminach, dają im okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności i motywację do działania. Galeria znajduje się tutaj.

 

Źródło: GOK Wydminy