header

Wakacje już za nami……..

Wielu z nas odpoczywało w tegoroczne upalne lato  dalej usprawniając swoją kondycję fizyczną. Niektórzy pod okiem instruktora ćwiczyli  w Bażantarni ,inni uczestniczyli w pieszych krajoznawczych  wędrówkach z przewodnikiem po urokliwych zakątkach naszej Szwajcarii Próchnickiej a jeszcze inni reprezentowali nasz UTW na arenie sportowej w Olsztynie.

Trzy UTW z Olsztyna zorganizowały Warmińsko – Mazurską Senioriadę  –Spartakiadę przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warm.- Mazurskiego i Prezydenta  Olsztyna.

W zawodach uczestniczyło 200 zawodników z całego województwa( przedstawiciele 16 UTW). Wśród konkurencji były między innymi :zawody kajakowe, zawody pływackie, zawody tenisa stołowego, rajd rowerowy, marsz nordic walking.

Nie obyło się też bez sukcesów  naszych słuchaczy, bowiem kilkuosobowa grupa wybrana spośród najlepszych sportowców UTWION reprezentowała nasz UTW w takich dyscyplinach jak kajaki, tenis i pływanie.

Nie było łatwo, zawodnicy dzielnie współzawodniczyli w wybranych konkurencjach.

Wróciliśmy do Elbląga z kilkoma medalami:

Pływanie 25m kobiet

1 miejsce – Krstyna Opalińska (UTW Elbląg)

2 miejsce – Bożena Malinowska(UTW Iława)

3miejsce – Maria Wójcik(UTW Giżycko)

Ponadto Krystyna Opalińska zdobyła złoty medal w Zawodach krajowych Masters z  obsadą międzynarodową, złoty medal na 50 m stylem grzbietowym srebrny na 50 w stylu dowolnym

Krystyna jesteś niesamowita – brawo!

Zawody kajakowe

(Rozegrane na Jez. Kortowskim .W wyścigu na dystansie ok 800m udział wzięło 14 osad -2osobowych,par damsko-męskich)

Zwycięzcami zostali:

1miejsce –Waldemar Kozak, Maria Kiwiało (UTW Elbląg)

2miejsce-Marek Agopsowicz, Janina Mokrycka (ATW Olsztyn)

3miejsce – Andrzej Flis ,Maria Flis (UTW Olsztyn)

Turniej Tenisa stołowego

W Turnieju tenisa stołowego wzięło udział 16 zawodników:4 panie i 14 panów. Nasz  UTW reprezentowała Ela Moszczyńska i Krzysztof Wojciechowski. Zwycięzcami zawodów zostali reprezentanci –( panowie) z Olsztyna, Nidzicy i Działdowa. Szkoda że organizatorzy nie zrobili osobnych kategorii dla panów i pań ! Chyba nie brali pod uwagę że kobiety także potrafią grać w tenisa.

Zawodnikom umilał czas tańcami Zespół z Lidzbarka Warmińskiego oraz tancerze z UTW z Olsztyna.Uczestnicy zawodów mieli zagwarantowane bezpłatne noclegi ,posiłki, wspaniałe ognisko z poczęstunkiem – było miło – integrowaliśmy się .Dziękujemy organizatorom za stworzenie takiej możliwości spotkania się . Wszystkim przyświecało motto ks.J.Tischnera: „Najważniejsze żeby chciało się chcieć”.