header

Jubileusz 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Malborku w dniu 30 maja obchodził jubileusz swej 10-letniej działalności. Na tę uroczystość zaproszeni zostali seniorzy naszego Uniwersytetu. Impreza odbyła się w pięknej scenerii miejskiego parku, przy przystani jachtowej. Spotkanie zapoczątkował przemarsz z kijkami w ramach „Regionalnego Rajdu Nordic Walking Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. Przeprowadzanie takich rajdów weszło w stały zwyczaj Uniwersytetu, a zapraszani są do nich seniorzy zaprzyjaźnionych uniwersytetów. Po przybyciu do „mety” uczestnicy uhonorowani zostali pięknymi dyplomami i odznakami upamiętniającymi ten rajd.

Impreza rozpoczęła się bardzo przyjemnie. Pani Teresa Żelazo , zarządzająca Uniwersytetem przywitała nas serdecznie. Życzyła nam sukcesów w działalności Uniwersytetu, nawiązania kontaktów i dobrej zabawy. W imieniu Zarządu naszego Uniwersytetu Krystyna Opalińska odczytała list gratulacyjny z okazji 10-lecia Uniwersytetu w Malborku z życzeniami dalszych sukcesów. Podziękowała także za zaproszenie.

Gospodarz spotkania zadbał o podniebienia uczestników. Na stołach znalazły się kiełbaski, kawa, napoje, a to razem z otaczającą zieloną przyrodą i szumem wody z przystani jachtowej stworzyło atmosferę sprzyjającą rozmowom między uczestnikami spotkania. Dzieliliśmy się informacjami o odbytych imprezach turystycznych, sportowych, rekreacyjnych, o sekcjach działających w uniwersytetach.

Oczywiście, z rozmów tych wyciągaliśmy wnioski, które wzbogacą programy działań naszych uniwersytetów.

Gdy doszły do nas dźwięki  muzyki seniorzy tanecznym krokiem przenieśli się na „parkiet”. Było wesoło – i o to chodziło. Bardziej usportowieni uczestnicy mogli skorzystać z przyrządów gimnastycznych ustawionych w plenerze.

To nie koniec niespodzianek. Otóż 21 marca br. w parku przy przystani jachtowej, dla upamiętnienia 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku posadzono drzewo – dąb szypułkowy, zaś słuchacze ufundowali kamień, który umiejscowiono pod dębem.

Uroczyste odsłonięcie kamienia nastąpiło w czasie naszego spotkania, a do  odsłonięcia zaproszono także przedstawiciela naszego Uniwersytetu.Musimy także wspomnieć o pięknym geście Uniwersytetu z Malborka, który zaprosił nas do zwiedzania Zamku. A tam – wiadomo, moc wrażeń.

Czas upływał szybko, trzeba wracać. Po serdecznym pożegnaniu ruszamy do domu, obiecując sobie wzajemnie kontynuację nawiązanych znajomości.