header
PDF Drukuj
czwartek, 20 kwietnia 2023 08:55

 

WYCIECZKA 13 KWIETNIA 2023
LIDZBARK WARMIŃSKI
– STOCZEK KLASZTORNY

W czwartek 13 kwietnia grupa naszych słuchaczy wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Lidzbarka Warmińskiego i Stoczka Klasztornego.
Lidzbark Warmiński to urocze miasteczko, stanowiące przez wieki
stolicę Warmii, dawniej jej największe miasto. Przez długi czas było pod panowaniem biskupów warmińskich. Ich dawną siedzibę – wspaniały zamek z wieloma interesującymi ekspozycjami – mieli możliwość obejrzeć uczestnicy wycieczki. W drodze do zamku odwiedziliśmy także cmentarz miejski powstały na miejscu dawnych ogrodów Ignacego Krasickiego, jeden z najpiękniej położonych cmentarzy w Polsce. Na nim spoczywa tragicznie zmarły Ferdinand Schulz, który osiągnął rekord świata w lataniu na szybowcu.
Po obejrzeniu najciekawszych miejsc w Lidzbarku skierowano się do Stoczka Klasztornego, do Sanktuarium Matki Pokoju, gdzie przez blisko rok był więziony przez władze komunistyczne prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński. Urządzono tu Izbę Pamięci, w której zostały zgromadzone pamiątki związane z jego pobytem oraz życiem i działalnością. Pobyt w Stoczku zakończono smacznym obiadem w gościnnych progach Domu Pielgrzyma Zgromadzenia Księży Marianów.
W drodze powrotnej odwiedzono jeszcze wybudowaną niedawną tężnię solankową.

Zdjęcia z wycieczki w zakładce Galeria zdjęć 2023

 

 

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Aleksandra, Bernarda, Bazylego
Jutro złóż życzenia dla : Wiktora, Jana, Czesławy

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY