header
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 maja 2018 13:24

 

Wyjazd do Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim.

W maju odwiedziliśmy lotniczą bazę wojskową w Królewie Malborskim k. Malborka. Mieliśmy okazję zobaczyć starsze modele bojowych samolotów wojskowych, ale także najnowsze MiG-i. Zainteresowanych informujemy, że dnia 9 czerwca 2018 r. w godzinach 10-17 baza ogłasza dzień otwarty: będą pokazy śmigłowców, otwarta sala tradycji i wile innych atrakcji. Zdjęcia zobaczysz tutaj.

I. O.

 

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 12:19
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 13:30

Stegna "Marzanna"

W niedzielę dnia 25.03.2018 r. na plaży w Stegnie spotkały się Elbląskie Morsy oraz ich sympatycy, do których należą również słuchacze naszego uniwersytetu. Na zajęciach z rękodzieła  artystycznego została wykonana piękna Marzanna, którą podczas ostatniej sezonowej kąpieli Morsów pożegnaliśmy zimę. Mamy nadzieję, że teraz będzie tylko cieplej. Zdjęcia z Marzanny zobaczysz tutaj.

 

A. G.

 

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2018 12:25
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 10:56

Bydgoszcz "Cyganeria"

Dnia 24 marca 2018 słuchacze UTWiON w Elblągu wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy. Zaczęliśmy od spaceru Starym Miastem i mostami Wenecji Bydgoskiej. Odwiedziliśmy najstarszy gotycki kościół w Bydgoszczy, czyli katedrę pw. św. Marcina i Mikołaja. Następnie zwiedziliśmy muzeum Leona Wyczółkowskiego, który był uczniem Jana Matejki i słynnym impresjonistą. Zauroczyło nas „Muzeum mydła i brudu”, gdzie w bardzo nietuzinkowy sposób młodzi ludzie przedstawili nam historie związane z higieną na przestrzeni wieków. Ostatnim punktem programu był spektakl w bydgoskiej „Operze Nova”. Opera, pt. „Cyganeria” była bardzo wzruszająca, ale też poprzeplatana humorystycznymi wątkami. Po skończeniu przedstawienia pełni pięknych przeżyć wróciliśmy do domu. Galerię z wyjazdu zobaczysz tutaj.

 

B. O.

 

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2018 12:25
 

Wycieczki w roku ak. 2017/18

 

Przyjmujemy już wpłaty na wycieczki - osób, które się zapisały na główną listę.

 

1. 17 lutego  Bydgoszcz – zwiedzanie Muzeum Wyczółkowskiego. Spektakl „ Rusałka” – cena 120 zł. Termin płatności  - do 12 grudnia.

2. 24 marca Bydgoszcz – zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Spektakl „Cyganeria” – cena 120 zł.  termin płatności do 20 grudnia.

3. 7-15 kwietnia Wiedeń – Bratysława – Budapeszt : autokar. Pierwsza rata 450 zł. do 4 stycznia. Całkowity koszt 2250 zł.

4. 11-16 czerwca Podlasie - 1 rata 250 zł. – do 18 stycznia. Całkowity koszt 750 zł.

5. Szczecin – Berlin: autokar. 1 rata 400 zł do 5 IV 2018 r. Całkowity koszt: 900 zł + 45 euro.

6. Hiszpania – Portugalia (Andaluzja, Lizbona): samolot. 1 rata 1000 zł do 4 I 2018 r. Całkowity koszt: 3199 zł + 140 euro.

 

Uwaga:

Osoby z list rezerwowych mogą zapisywać się i wpłacać najwcześniej 2 tygodnie  po terminie wyznaczonym do wpłaty pierwszej raty.

 

PROGRAM WYCIECZKI

„POZNAŃ (OPERETKA „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” – KÓRNIK – ROGALIN”

 

Dzień I - 23.11.2017r. (czwartek)

05:45 - zbiórka uczestników (Plac Konstytucji), wyjazd i przyjazd do:

· Poznania, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzenie, m.in.:

Katedry z podziemiami (groby Piastów), spacer po Starym Rynku (Ratusz, Pomnik Bamberki, Pałace: Górków, Mielżyńskich, Działyńskich), wejście do Fary, spacer do średniowiecznych murów miasta i byłej bramy Wronieckiej, Baszty, wzdłuż murów zamkowych na Wzgórze Przemysława do Zamku Królewskiego, wejście do kościoła O.O. Franciszkanów

(Sanktuarium Maryjnego, w którym znajduje się Obraz Pani Poznania Matki Bożej w Cudy Wielmożnej), Muzeum Narodowe, Plac Wolności z Biblioteką Raczyńskich i Arkadią; Pomnik Starego Marycha;

- czas wolny, obiadokolacja;

- przyjście do miejsca noclegowego, zakwaterowanie;

Hotel „Ibis Stare Miasto”, ul. Kazimierza Wielkiego 23

19:00 -  udział w operetce Teatru Muzycznego pt. „Księżniczka Czardasza”, nocleg

Romans charyzmatycznej kabaretowej szansonistki i pochodzącego z bogatej rodziny przystojnego arystokraty w najsławniejszym dziele Kálmána pokazany jest zarówno melodramatycznie, jak i przewrotnie. A jeśli dodamy do tego całą plejadę komicznych postaci, nieoczekiwane zwroty akcji i muzykę, którą bez wahania nazwać można rewią przebojów, to Księżniczkę czardasza polecić można bez specjalnej rekomendacji. Operetka Kálmána jest zarówno pretekstem do gry z konwencją, jak i cieszenia uszu pięknymi głosami. Księżniczka czardasza w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to muzyczna rozrywka na najwyższym poziomie, w której nie zabraknie także dużej dawki humoru.

Czas trwania spektaklu: 155 min (w tym 2 przerwy). .

Dzień II - 24.11.2017r. (piątek)

08:00 - śniadanie w miejscu zakwaterowania, wykwaterowanie, wyjazd i zwiedzanie:

· Kórnika - Zamku - Pałacu Działyńskich; godz. 10.00/10.10

Zamek jest nie tylko siedzibą biblioteki rodowej Działyńskich, obecnie Polskiej Akademii Nauk, ale także wspaniałym obiektem architektonicznym, mieszczącym w swych wnętrzach muzeum wnętrz zamkowych. Historia zamku w postaci murowanej sięga pierwszej połowy XV w., zaś jego obecna postać wywodzi się z przebudowy z około połowy XIX w. .

Liczne było grono właścicieli kórnickiego zamku, od możnych Górków poczynając, na tak zasłużonych Działyńskich kończąc. Zamek położony jest w sąsiedztwie Jeziora Kórnickiego, otoczony fosą, a wokół niego rozciąga się piękny park.

· Rogalina - Muzeum - Pałacu (Pałac i Gabinet Londyński), spacer po parku; godz. 12.30/12.45

Pałac Raczyńskich w Rogalinie jest jednym z najwybitniejszych przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce i jednym z najpiękniejszych założeń pałacowo-parkowych w Wielkopolsce i kraju. Zbudowano gp w drugiej połowie XVIII w. jako rodową siedzibę Kazimierza Raczyńskiego, pisarza koronnego, późniejszego starosty generalnego Wielkopolski i marszałka nadwornego koronnego na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Pałac składa się z głównego budynku i połączonych z nim ćwierćkolistymi skrzydłami galeriowymi dwóch oficyn bocznych. Wzdłuż poprzedzających go dziedzińców usytuowano drewutnię, stajnię, powozownię i dworskie czworaki. Za pałacem rozciąga się ogród francuski z zamykającym go od zachodu kopcem widokowym.

- obiad; Restauracja „Pod Dębami”,

- przejazd do Elbląga.

ok. 20:00 - przyjazd do Elbląga, zakończenie wycieczki.

Koszt wycieczki:   – 360,00 zł od osoby (przy grupie 40 osobowej)

z biletem do Teatru.

Świadczenia objęte ceną:

- przejazd autokarem;

- bilety wstępu wraz z przewodnikiem do zwiedzanych obiektów;

- bilet do Teatru Muzycznego;

- nocleg (pokoje 2-osobowe z prysznicem i wc) oraz wyżywienie zgodnie z programem;

- opieka pilota;

- ubezpieczenie od NNW.

Zapisy przyjmuje biuro Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych

do dnia 10 października 2017r.

z zaliczką w wysokości 150,00 zł/osoba

(bilet do Teatru i zaliczka na poczet noclegu).

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5