header

I Przegląd twórczości artystycznej UTW Na Warmii i Mazurach.

15 kwietnia 2016 r. odbył się w Elblągu Przegląd Twórczości Artystycznej UTW który zorganizowany został przez nasz uniwersytet. W przeglądzie uczestniczyło 14 grup artystycznych z Morąga, Iławy, Ostródy, Giżycka, Pasłęka i Elbląga.

Przegląd miał charakter konkursu w którym artyści amatorzy – słuchacze UTW mogli zaprezentować swoje umiejętności w 3 kategoriach: piosenka, kabaret i formy teatralne.

Nasze umiejętności artystyczne oceniało Jury w składzie: Ewa Skorupska –  n-l muzyki z Państwowego Zespołu Szkół  Muzycznych w Elblągu, Ryszard Skotnicki – muzyk, Marlena Derlukiewicz – autorka podręczników do szkół podstawowych, konsultant Warmińsko Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia n-li w Elblągu.

Uczestnicy przeglądu zachwycali swoimi zdolnościami nie tylko wokalnymi ale też kabaretowymi czy oryginalnie przygotowanymi formami teatralnymi. Pani Maria Stacewicz z Morąga np. urzekła nas fantastycznie zaprezentowanym monologiem pt ”Zośka”- za który otrzymała wyróżnienie. Jury było pod wrażeniem jej umiejętności nie tylko oratorskich ale też aktorskich.

Pozostali Laureaci Przeglądu to:

w kategorii „Piosenka – Zespół wokalny”

 

  • I  miejsce  chór „Wiwat” z Iławy
  • II miejsce Zespół wokalny „Lilianki” z Ostródy
  • III miejsce Zespół wokalny „Perełki” z Pasłęka

 

w kategorii Kabaret :  I miejsce kabaret „ Ale Babki” z Elbląga, II miejsce kabaret „ Damy” z Morąga

w kategorii Formy teatralne:

 

  • I miejsce grupa teatralna „Bhavo” z Olsztyna
  • II miejsce grupa teatralna „ Ale Bóda” z Ostródy
  • III miejsce grupa teatralna „Na luzie” z Giżycka

 

Poza konkursem wystąpił nasz elbląski zespół tańca „Fantastic” który uroczym walcem rozpoczął przegląd a w drugiej części prezentacji artystycznych zaprezentował ogniste pasodoble.

Gratulujemy zwycięzcom.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom UTWION w Elblągu którzy pomagali w obsłudze całego przedsięwzięcia, łącznie z zadbaniem o to by nasi goście nie wyjechali z pustymi żołądkami.

 

 

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Wacława, Izydora, Benedykta
Jutro złóż życzenia dla : Wincentego, Ireny, Julianny

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY