header

W kierunku solidarności pokoleń

Różne pomysły na współpracę pokoleń mogą prowadzić do szeregu korzyści dla obu stron. Bazę do współpracy  stanowią spotkania, które pozwolą na przełamywanie barier, tworzą poczucie wspólnoty.

Stąd też powstał pomysł spotkania seniorek  Uniwersytetu z uczennicami szkół ponadgimnazjalnych w Bursie nr.2 w Elblągu. Spotkałyśmy się w dniu 17 lutego, a celem naszego spotkania było zmierzenie się w grach planszowych. Zmierzenie , to za dużo powiedziane, gdyż młodzież – bardzo miłe i ładne dziewczyny, wprowadzały nas w arkana nieznanych nam gier.

Jedna z przedstawionych  gier, to Party Time. Grałyśmy w czterech grupach po cztery osoby. Jedna osoba z grupy opisywała mimiką, gestem, ruchem ciała, znane osobistości, słowa, zwierzęta, zawody. Gracze zaś, powinni  odgadnąć o jakie słowo chodzi, utrzymując się w limicie czasowym.

Na sali było gwarno, rozbrzmiewał śmiech, gdyż niektóre prezentacje były bardzo wyraziste i komiczne.Gry planszowe to nie wszystko, co działo się podczas spotkania. Dziewczęta  sprawdziły naszą wiedzę w zakresie zdrowej żywności, historii, sportu. Utworzone grupy zdobywały punkty, a seniorki wykonywały  także ćwiczenia fizyczne.

Atmosfera była wyśmienita, w czasie zabawy poznawałyśmy się wzajemnie, zaś w czasie przerwy ugoszczono nas pysznymi słodkościami i owocami.

Byłyśmy mile zaskoczone, gdy przy pożegnaniu zostałyśmy obdarowane upominkami.

Krystyna Opalińska

P.S.

Działania na rzecz integracji osób młodszych i starszych stanowią  jedną z podstawowych zasad Długookresowej Strategii Rozwoju Kraju „Polska  2030. Trzecia fala „nowoczesności.”

 

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Wacława, Izydora, Benedykta
Jutro złóż życzenia dla : Wincentego, Ireny, Julianny

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY