header

Zakończenie Roku

I znowu minął rok, minął bardzo szybko. Staraliśmy się czas ten wypełniać sensownie, tak, aby był jednym z najpiękniejszych okresów w życiu. Uczestniczyliśmy w zajęciach różnych sekcji, słuchaliśmy wykładów, wyjeżdżaliśmy na wycieczki, chodziliśmy na imprezy kulturalne i sportowe a także bawiliśmy się na zabawach tanecznych.

Zakończenie roku odbyło się w pięknej scenerii parku leśnego – Bażantarnii. W uroczystości bardzo licznie uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu, zaproszeni nasi przyjaciele oraz młodzież towarzysząca nam w ramach międzypokoleniowego projektu „Wspólne działanie–wspólne korzyści”.

Uczestników spotkania i gości przywitała Pani Dyrektor Iwona Orężak. W skrócie przedstawiła działania Uniwersytetu w minionym roku, podziękowała studentom, którzy angażowali się w aktywną pomoc przy realizacji zadań Uniwersytetu. Wręczyła także świadectwa ukończenia roku akademickiego. Na zakończenie życzyła seniorom zdrowia,  aktywnego spędzania czasu i radości z uczestniczenia w Uniwersytecie. W imieniu studentów nasza starościna Małgosia Wieczorek podziękowała Pani Dyrektor i paniom pracującym w biurze Utwion-u za pracę, która którą musiały włożyć w prawidłowe funkcjonowanie Uniwersytetu. Także młodzież podziękowała Pani Dyrektor za możliwość uczestniczenia w międzypokoleniowym programie, w którym poznali problemy ludzi starszych, a niejednokrotnie potrafili im pomóc.

Spotkanie uświetnił występ naszego wokalnego zespołu  „Radość”. Umilił nam czas śpiewając znane i lubiane piosenki, te stare z naszych młodych lat, a także nowe, aktualnie śpiewane. Atmosfera zrobiła się mniej oficjalna i oczywiście -zaczęła się zabawa . Bawiliśmy się, jak zawsze, bardzo wesoło, śpiewaliśmy , tańczyliśmy.  Do tańca przygrywała kapela „Gronowiacy”, kapela naszych przyjaciół seniorów z Gronowa Elbląskiego.

Wyczerpującą się energię uzupełnialiśmy przy ognisku piekąc kiełbaski, jedliśmy grochówkę, a na koniec jeszcze, na deser – pyszne ciasto. Przy biesiadowaniu toczyły się rozmowy , w których wspominaliśmy zdarzenia z minionego roku akademickiego,o planach na następny rok. Oczywiście nie tylko to było tematem rozmów,były jeszcze inne – przeróżne.

Niepostrzeżenie impreza dobiegła do końca. Wesoło żegnała nas kapela „Gronowiacy”, dziękując za spędzona z nami czas. Serdecznie też żegnali się studenci życząc sobie szybkiego spotkania w nowym roku akademickim.

Krystyna Opalinska