header

Atrakcyjny koniec roku akademickiego
w Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu


Ostatnie dwa tygodnie roku akademickiego na Uniwersytecie III Wieku w Elblągu obfitowały w różne uroczystości i wycieczki .W końcu maja 46 osobowa grupa wyjechała na 10 dniową wycieczkę do słonecznej Chorwacji – Dalmacji. Wrócili pełni wrażeń ,zachwyceni urokami krajobrazu i gościnnością mieszkańców.

Zaproszono nas na :Wojewódzka Konferencję Uniwersytetów III Wieku do Giżycka ,gdzie wymieniono się doświadczeniami z działalności organizacji, na obchody jubileuszu 60 lecia istnienia i 30 lecia nadania im. Korczaka Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Elblągu, na obchody 10 lecia Uniwersytetu II Wieku w Malborku.

Malborski Uniwersytet zaprosił nas , aby wspólnie świętować ich 10-lecie,zintegrować się , a przy okazji zwiedzić zamek krzyżacki. Reprezentowało nas 18 osób , które z wielkim zadowoleniem wspominają czas spędzony ze słuchaczami z Malborka.

No i przyszedł dzień uroczystego zakończenia roku , a jednocześnie rozpoczęcia świętowania Jubileuszu 15 – lecia UTWiON. Spotkaliśmy się w Bażantarni przy dużej wiacie .Było nas 200 osób .W imieniu Zarządu Prezes Iwona Orężak wręczyła podziękowania :członkom samorządu studentów :Małgorzacie Wieczorek, Annie Godlewskiej, Władysławowi Gawlickiemu, słuchaczom –wolontariuszom prowadzącym sekcje zainteresowań: Krystynie Bara, Sylwestrowi Glinieckiemu, Irenie Bąbel, liderom: Krystynie Opalińskiej, Renacie Krysztopolskiej oraz opiekunowi młodzieży ZST-I Katarzynie Wójcik i młodzieży pomagającej słuchaczom w nauce obsługi komputera. Naszymi gośćmi byli seniorzy z zespołu Gronowiacy, którzy zaprezentowali swój program artystyczny.

Muzyka, taniec, poczęstunek i słoneczna pogoda sprawiły, że humory wszystkim dopisywały.

Jeszcze emocje po świętowaniu w Bażantarni nie opadły , a już następnego dnia 46 osób wyjechało do Ogrodów Frank - Raju i Parku dendrologicznego w Wirtach, gdzie podczas spokojnego, relaksującego spaceru z przewodnikiem zapoznali się z różnorodnymi kwiatami i kompozycjami ogrodów, gatunkami drzew. Na wakacje zaplanowano gimnastykę w Bażantarni oraz piesze wycieczki krajoznawcze z przewodnikiem po Szwajcarii Próchnickiej .

Kolejny rok rozpoczynamy 26 września uroczystą, jubileuszową inauguracją w Teatrze im.A. Sewruka.