header

Zabawa karnawałowa słuchaczy UTWiON

25 stycznia 2014 roku słuchacze Uniwersytetu III wieku spotkali się, jak co roku na balu karnawałowym w Hotelu ELBLĄG, który jest perłą architektury na skalę europejską znajduje się w XVII wiecznym Domu Królewskim. Przed wielu laty bywali tu Władysław IV, Karol Gustaw, a także Fryderyk Wielki. Studentów i miłych gości przywitała pani dyrektor UTWiON Iwona Orężak oraz Małgosia Wieczorek - przewodnicząca samorządu słuchaczy. Oprawę muzyczną przygotował DJ Andrzej. Hotel ELBLĄG przygotował piękny wystrój sali balowej no i oczywiście smaczne jedzonko. Zabawa miała akcenty karnawałowe, panie posiadały karnawałowe maseczki kapelusze pióra wyglądało to pięknie, kolorowo i radośnie.

Uniwersytecka zabawa była przeplatana różnymi niespodziankami, które zostały przygotowane przez samorząd studencki. Pierwszy konkurs był z wiedzy muzycznej. Słuchacze odpowiadali na pytania związane z tym tematem. Osoby, które zajęły najwyższe miejsca zostały uhonorowane upominkami wykonanymi na zajęciach rękodzieła artystycznego. DJ Andrzej zagrał pięknego walca, zaproszono wszystkie panie, które dodatkowo zostały nagrodzone czekoladami, za piękne karnawałowe stroje. Zaproszono również na parkiet panów, którzy mimo, że byli mniejszości, świetnie się spisywali, zabawiając nasze studentki. W nagrodę, panowie zostali poczęstowani lampką szampana.

Przyszedł czas na występ grupy tanecznej, która uczy się tańca na zajęciach z muzykoterapii. Grupa ta wykonała cha – che, układ choreograficzny, opracowany przez panią Ewę Kalkę. Były gromkie oklaski. Były też korowody, taniec dyskotekowy oraz blok tańców, opracowanych przez naszą studentkę Halinkę. Zabawa nabierała tempa.

No i wówczas przyszedł czas na kolejny konkurs, który przeprowadził DJ. Andrzej. Grał on utwory, pochodzące ze znanych polskich seriali i tu wzięły udział cztery pary, które odgadywały nazwy tych seriali. Osoby uczestniczące w tym konkursie udzielały zazwyczaj właściwych odpowiedzi, w związku z czym zostały stosowne nagrody. Zabawa trwała dalej ale wszystko co dobre, szybko się kończy i nastał czas pożegnania. Przedstawiciele Samorządu Studentów podziękowali wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Do zobaczenia w przyszłym roku, a co ciekawego przez Samorząd Studentów zostanie przygotowane, to już niespodzianka.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Przewodnicząca Samorządu Słuchaczy UTWiON  M. Wieczorek