header
Aktualności

PODARUJ 1% NA RZECZ UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Rozpoczął się okres rozliczeniowy. Osobom które chciałyby zasilić konto naszego Uniwersytetu 1% - em Serdecznie Dziękujemy.

Podobnie jak w ubiegłym roku pomożemy w rozliczeniach, jeżeli ktoś z Państwa nie wiedziałby jak to zrobić. Sprawdzimy też przy okazji , czy nie należą się Państwu jakieś ulgi.

Rozliczamy nie tylko ręcznie ale także na miejscu - elektronicznie wystarczy wówczas podać tylko dochód za poprzedni rok i dostarczyć PIT z 2015 r. Zebrane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie wykładów, wycieczek, biletów na spektakle teatralne i innych imprez kulturalnych.

UTWION  jest Organizacją Pożytku Publicznego, prowadzącą działalność statutową na rzecz ludzi starszych i niepełnosprawnych w zakresie edukacji, kultury, sztuki,krajoznawstwa oraz organizacji aktywnego wypoczynku.

Wpłacając na naszą organizację  SWÓJ 1% - z pewnością przyczynisz się do tego, by uniwersytet mogł poszerzyć ofertę, podejmować zadania mające bezpośredni wpływ  na podniesienie jakości życia osób starszych –słuchaczy UTWiON.

Zapisz lub zapamiętaj KRS  0000266642

Proszę pamiętać o podaniu w informacji Pit cel szczegółowy 1%: Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.

Dziękuję w imieniu Zarządu UTWiON Iwona Orężak

 

Co ciekawego na wykładach


Ostatni wykład był kolejnym poświęconym udzielaniu pierwszej pomocy. O tym żeby nie bać się pomóc osobie potrzebującej i jak bezpiecznie to zrobić mówiła nam pani Justyna Tomkiewicz- szefowa pielęgniarek Centrum Radioterapii. Słuchacze zdobyli praktyczne umiejętności z zakresu:

  • Jak ułożyć poszkodowanego, żeby najskuteczniej mu pomóc?
  • Jak sprawdzić, czy oddycha?
  • Jakich słów używać, wzywając pomoc?
  • Czym różni się człowiek leżący od człowieka nie ruszającego się?
  • precyzji wypowiedzi w rozmowie z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy każdego roku ponieważ przydatne są dla nowych słuchaczy oraz warte są przypomnienia dla słuchaczy, którzy w takich zajęciach uczestniczyli. Dlatego zachęcamy słuchaczy UTWiON do uczestniczenia w pokazach i ćwiczeniach praktycznych zawsze kiedy tylko mają możliwość. Przecież chodzi tu o życie i zdrowie często naszych bliskich, ale też spotkanych ludzi. Krótką relację filmową wkrótce będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Elbląskiej.

 

Zapraszamy do głosowania na Sylwestra Glinieckiego

 

Nasz kolega Sylwester Gliniecki bierze udział w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Amatora. Pan Sylwester gra w tenisa 20 lat. Odnosi liczne sukcesy, min. zdobył:

  • brązowy medal Mistrzostw Polski Weteranów
  • trzy razy Mistrza Elbląga
  • liczne medale w turniejach województwa i ogólnopolskich.

Jako wolontariusz prowadzi zajęcia naszej sekcji tenisowej.

Aby zagłosować na pana Sylwestra Glinieckiego prosimy o wysłanie SMS-a o treści NSA.6 ( bez spacji) pod numer  71051. Koszt sms-a to 1,23 zł brutto

Krystyna Opalińska

 

Zabawa karnawałowa słuchaczy UTWiON

W sobotę 6 lutego w gościnnych murach hotelu Arbiter słuchacze oraz zaproszeni goście bawili się na balu przebierańców kończącym karnawał. Seniorzy jak zwykle tryskając humorem, świetnymi pomysłami na stroje, maseczki, pióra, kolorowe chusty wyglądali bardzo oryginalnie. Były przebrania na misia, biedroneczkę, papugę, toalety z lat 20, 30. Odbył się konkurs na najbardziej oryginalny strój, nagrody zdobyli: Urszula Kwiecień (małpka) Waldemar Kozak ( zbój) biedroneczka Ania i grupa słuchaczek przebrana za myszki.

Na balu nie mogło zabraknąć dźwięków czekoladowego walca wiedeńskiego. Wszystkie panie zostały obdarowane przez starostę czekoladami.  Nie brakowało też różnych konkursów dla pań i panów. Uczestnicy balu na zakończenie otrzymali słodkie upominki.  Muzyczną, świetną oprawę zapewnił nam DJ Józef Masiak. Atmosfera, nastrój, zabawy był wspaniały co pokazują prezentowane zdjęcia.

Do zobaczenia za rok.

Przewodnicząca Samorządu UTWiON Małgorzata Wieczorek

 

INFORMACJA DLA PODRÓŻUJĄCYCH SŁUCHACZY

 

Planujemy wycieczkę do ciekawej i malowniczej Saksonii i Czech. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy ( na razie bez wpłat ) w biurze lub wykładach do końca stycznia.

Jeżeli będzie komplet , wpłaty rat w późniejszym terminie. Więcej informacji w zakładce Wycieczki.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 36

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Wacława, Izydora, Benedykta
Jutro złóż życzenia dla : Wincentego, Ireny, Julianny

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY