header
Aktualności

Co ciekawego na wykładach


Ostatni wykład był kolejnym poświęconym udzielaniu pierwszej pomocy. O tym żeby nie bać się pomóc osobie potrzebującej i jak bezpiecznie to zrobić mówiła nam pani Justyna Tomkiewicz- szefowa pielęgniarek Centrum Radioterapii. Słuchacze zdobyli praktyczne umiejętności z zakresu:

  • Jak ułożyć poszkodowanego, żeby najskuteczniej mu pomóc?
  • Jak sprawdzić, czy oddycha?
  • Jakich słów używać, wzywając pomoc?
  • Czym różni się człowiek leżący od człowieka nie ruszającego się?
  • precyzji wypowiedzi w rozmowie z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy każdego roku ponieważ przydatne są dla nowych słuchaczy oraz warte są przypomnienia dla słuchaczy, którzy w takich zajęciach uczestniczyli. Dlatego zachęcamy słuchaczy UTWiON do uczestniczenia w pokazach i ćwiczeniach praktycznych zawsze kiedy tylko mają możliwość. Przecież chodzi tu o życie i zdrowie często naszych bliskich, ale też spotkanych ludzi. Krótką relację filmową wkrótce będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Elbląskiej.

 

Zapraszamy do głosowania na Sylwestra Glinieckiego

 

Nasz kolega Sylwester Gliniecki bierze udział w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Amatora. Pan Sylwester gra w tenisa 20 lat. Odnosi liczne sukcesy, min. zdobył:

  • brązowy medal Mistrzostw Polski Weteranów
  • trzy razy Mistrza Elbląga
  • liczne medale w turniejach województwa i ogólnopolskich.

Jako wolontariusz prowadzi zajęcia naszej sekcji tenisowej.

Aby zagłosować na pana Sylwestra Glinieckiego prosimy o wysłanie SMS-a o treści NSA.6 ( bez spacji) pod numer  71051. Koszt sms-a to 1,23 zł brutto

Krystyna Opalińska

 

Zabawa karnawałowa słuchaczy UTWiON

W sobotę 6 lutego w gościnnych murach hotelu Arbiter słuchacze oraz zaproszeni goście bawili się na balu przebierańców kończącym karnawał. Seniorzy jak zwykle tryskając humorem, świetnymi pomysłami na stroje, maseczki, pióra, kolorowe chusty wyglądali bardzo oryginalnie. Były przebrania na misia, biedroneczkę, papugę, toalety z lat 20, 30. Odbył się konkurs na najbardziej oryginalny strój, nagrody zdobyli: Urszula Kwiecień (małpka) Waldemar Kozak ( zbój) biedroneczka Ania i grupa słuchaczek przebrana za myszki.

Na balu nie mogło zabraknąć dźwięków czekoladowego walca wiedeńskiego. Wszystkie panie zostały obdarowane przez starostę czekoladami.  Nie brakowało też różnych konkursów dla pań i panów. Uczestnicy balu na zakończenie otrzymali słodkie upominki.  Muzyczną, świetną oprawę zapewnił nam DJ Józef Masiak. Atmosfera, nastrój, zabawy był wspaniały co pokazują prezentowane zdjęcia.

Do zobaczenia za rok.

Przewodnicząca Samorządu UTWiON Małgorzata Wieczorek

 

INFORMACJA DLA PODRÓŻUJĄCYCH SŁUCHACZY

 

Planujemy wycieczkę do ciekawej i malowniczej Saksonii i Czech. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy ( na razie bez wpłat ) w biurze lub wykładach do końca stycznia.

Jeżeli będzie komplet , wpłaty rat w późniejszym terminie. Więcej informacji w zakładce Wycieczki.

 

Uwaga ! Bardzo ważna informacja !

 

Najbliższy wykład który ma się odbyć w dn.5.01.2015 roku  o godz .15.30 pt „Hanka Ordonówna…”w EUHE odbędzie się o godz.16.00  w Bibliotece im C.Norwida ul.Sw.Ducha.

Przepraszamy za zmianę – uczelnia chwilowo czas została zamknięta.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 33

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Aleksego, Zbigniewa, Łukasza
Jutro złóż życzenia dla : Szymona, Konstancji, Maksyma

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY