header
Aktualności

Zabawa karnawałowa 2017 r.

Jak co roku ,w lutym 2017 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu spotkali się na zabawie karnawałowej w Hotelu Elbląg.

Studentów i miłych gości przywitali przedstawiciele Samorządu . Oprawę muzyczną przygotował DJ Józef Misiak, który zaspokoił oczekiwania słuchaczy jeśli chodzi o repertuar granych melodii. Dziękujemy.

Słuchacze przygotowali akcenty karnawałowe i pomysłowe przebrania. Na parkiecie pojawiła się postać pokojówki, zakonnicy, policjantki, nie zabrakło wróżki czarodziejki, wiosny, dwórki. Akcenty karnawałowe i przebrania dodawały kolorytu zabawie.

Odbyły się konkursy na najbardziej oryginalny strój pani, pana i pary, oceniano również umiejętności taneczne panów w kankanie. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali obdarowani drobnymi prezentami za kreatywność i odwagę. Na balu nie mogło  zabraknąć walca – tradycyjnie był to walc wiedeński czyli czekoladowy. Wszystkie panie zostały obdarowane czekoladami.

Zabawę zakończyliśmy w świetnym nastroju wiedząc, że spotkamy się za rok. Już myślimy o przygotowaniu odpowiednich, pomysłowych kreacji.

Starościna  roku Małgosia Wieczorek

 

Zobacz zdjęcia z Imprezy UTWiON

 

Tzw. zdrowy egoizm czyli: 1% dla Warmii i Mazur

 

Czy Wiesz że w województwie Warmińsko Mazurskim funkcjonują tylko dwa uniwersytety trzeciego wieku posiadające status Organizacji Pożytku Publicznego: UTWION w Elblągu i UTW w Działdowie ? Organizacja Pożytku charakteryzuje się jawnością działania, systemem kontroli w organizacji oraz misją na rzecz społeczności lokalnej. Zatrzymajmy 1% w naszym regionie ,naszym mieście . Jeśli zaś zdecydujesz się na wsparcie naszego UTW – będziemy bardzo wdzięczni. Od czasu zmniejszenia miejskiej dotacji musimy się nieźle natrudzić by utrzymać dotychczasowy wypracowany przez lata - poziom dydaktyczno-edukacyjny na naszym uniwersytecie .Jako ciekawostkę podam że : mało który UTW z Warmii i Mazur,( ale także w Polsce)prowadzi wykłady w cyklu cotygodniowym i z taką różnorodnością jak nasz. Ilość sekcji zainteresowań też mamy imponującą (14).Posiadamy jedyną w województwie sekcję tenisa stołowego. Nie wspomnę o bogatej ofercie rekreacyjnej cieszącej się zawsze dużym zainteresowaniem słuchaczy ale też i osób „niezrzeszonych” z zaprzyjaźnionych organizacji z którymi współpracujemy. Każda złotówka jest dla nas cenna – i zawsze przeznaczona jest na cele statutowe stowarzyszenia .

Chciałabym też podziękować dotychczasowym darczyńcom którzy w poprzednich latach zdecydowali się zasilić nasze konto – w imieniu Zarządu i słuchaczy – ogromne dzięki.

Iwona Orężak

Zapisz lub zapamiętaj: KRS 0000266642 Z dopiskiem w informacji PIT : cel szczegółowy: Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.

Uwaga! Podobnie jak w roku ubiegłym możemy pomóc w rozliczeniu deklaracji PIT; po otrzymaniu niezbędnych dokumentów prosimy zgłosić się do p.Marii Muzińskiej.

 

Wystawa malarska

6 lutego o godz.17.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się wernisaż prac malarskich słuchaczy UTWION. Wystawę będzie można oglądać przez cały luty. Zapraszamy do oglądania .

 

JUBILEUSZ  25 LAT WOŚP - Henryk Kamiński

 

Wielka Orkiestra Owsiaka gra,

Wszyscy zbierają co się da.

W tym roku 25 lat minęło,

Kiedy to wszystko się zaczęło.

Serca Polaków zostały poruszone,

Co roku zebrane kwoty są zwiększone.

Cały świat już jest tym zainteresowany,

Na wszystkich kontynentach zbierali.

Cel jest bardzo ważny, bo ogólnoludzki,

Dotyczy pomocy na medyczny sprzęt brakujący.

Darczyńcy są w serduszka wyposażeni,

Szlachetność ludzi dobrymi czyni.

My w Utwionie do akcji się włączyliśmy,

Na licytacjach i w puszkach zbieraliśmy.

Wielu szlachetnych ludzi spotykaliśmy,

Radość w ich sercach widzieliśmy.

Orkiestra Owsiaka gra już ćwierć wieku,

Wielkie wartości odkryła w człowieku.

To dar serca jest wielką wartością,

Łączy nas wszystkich ludzką miłością.

Długo będziemy ten dzień pamiętali,

Jak byliśmy wszyscy wspaniali.

Podziękowania ślemy każdemu z osobna,

By każda następna Orkiestra była podobna.

Wszystkich mile z radością pozdrawiamy,

Za rok znowu razem się spotkamy.

 

Elbląg, 15 stycznia 2017r

Henryk Kamiński, UTWiON Elbląg

 

 

 

„WOŚP - Kawa i wystawa”

Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu również włącza się w akcję WOŚP – oprócz kwesty na Starym Mieście, zaprasza 15 stycznia w godz.11-18 na wystawę prac malarskich słuchaczy UTWION – która odbędzie się w sali warsztatowej przy ul. Rzeźnickiej 14b - Starówka

Podczas oglądania prac będzie możliwość wypicia kawy i skosztowania pysznych domowych ciast przygotowanych na tę okoliczność przez panie z uniwersytetu. Dochód ze sprzedaży wiktuałów przeznaczony będzie na WOŚP.

Będzie też możliwość zakupu niektórych obrazów. Przypominam też że aukcja internetowa naszych obrazów wciąż trwa ( aukcje 25 finał WOŚP Elbląg). W imieniu wolontariuszy z elbląskiego UTW serdecznie zapraszam do oglądania fantastycznych amatorskich prac a tym samym do włączenia się w akcje WOŚP w Elblągu.

 

Iwona Orężak

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 36

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Wacława, Izydora, Benedykta
Jutro złóż życzenia dla : Wincentego, Ireny, Julianny

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY