header
Aktualności

Warmińsko-Mazurska Senioriada 2016 r. w Olsztynie.

W dniach 10-11 czerwca 2016 r., Jarocka Akademia III Wieku w Olsztynie zorganizowała Warmińsko-Mazurską Senioriadę - Spartakiadę. W Spartakiadzie wzięło udział kilkanaście UTW z województwa, w tym nasz UTWiON reprezentowany przez 10 osobową grupę uczestników.

Już po raz drugi olsztyńskim UTW udało się pozyskać środki na zorganizowanie tak dużej imprezy (pierwszą Senioriadę zorganizował  w 2014 roku Warmińsko – Mazurski UTW) promującej aktywność fizyczną oraz integrację środowisk seniorskich poprzez sport
i rekreację. Do rywalizacji stanęło około 200 seniorów z województwa warmińsko -mazurskiego.

Nasi uczestnicy reprezentowali nas w następujących dyscyplinach sportu:

- wyścigi kajakowe: Krystyna Opalińska i Zbigniew Szulc; Maria Muzińska i Kazimierz Hryniewicz

- rajd rowerowy i cross: Jadwiga Buława

- bieg sprinterski na 60 m : Teresa Urban, Bożena Gliniecka, Henryka Kordecka

 

- tenis stołowy:  Sylwester Gliniecki

Wszyscy zawodnicy bardzo się starali i dzielnie walczyli o dobre miejsca.

Wróciliśmy do Elbląga z medalami:

II miejsce w biegu sprinterskim na 60 m – Henryka Kordecka
II      miejsce w tenisie stołowym – Sylwester Gliniecki

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

W wyścigach kajakowych, niestety drużyna Maria Muzińska i Kazimierz Hryniewicz zajęli
IV miejsce ze stratą do III miejsca o 2 sekundy (byli niepocieszeni).

Poza zawodami sportowymi odbył się jeszcze turniej zespołowy Zumba Gold, wystąpiły zespoły Czerwony Tulipan i Kapela Jakubowa. Ponadto na Rynku Staromiejskim stoiska kosmetyczne i florystyczne oraz wystawa prac rękodzielniczych, fotograficznych i malarskich z JATW, ATW i UTW.

Autor Maria Muzińska

 

„Przy ognisku, w inną noc...”

We wtorek 7 czerwca słuchacze uniwersytetu bawili się wspólnie przy ostatnim w tym roku akademickim 2015/2016 ognisku w Parku Bażantarnia. Ogniskowej zabawie towarzyszyły tańce, pieczenie kiełbasek, wesołe piosenki, długie rozmowy biesiadne i skoczne przyśpiewki intonowane przez uczestników spotkania. Ogniskowa atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Udanej zabawie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, radość i uśmiech słuchaczy. Pozostaje tylko zacytować fragment piosenki „Przy ognisku, w inną noc do zobaczenia znów”.

Iwona Orężak

Dyrektor  UTWiON

 

Zakończenie roku akademickiego 2015/2016

W dniu 7 czerwca w auli Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej  uroczyście pożegnaliśmy rok akademicki 2015/2016.

Zakończenie roku zainaugurowali  przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji wraz z pełnomocnikiem prezydenta ds. seniorów Teresą Urban, którzy 
w ramach podsumowania kampanii informacyjnej „Bezpieczny Senior” przedstawili zagrożenia na jakie mogą być narażone osoby starsze.

Następnie Prezes Iwona Orężak podczas prezentacji slajdów podsumowała wydarzenia z ostatniego roku oraz liczne sukcesy naszych słuchaczy. Potem serdecznie podziękowała wolontariuszom i liderom. Ci najbardziej aktywni otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Samorząd Słuchaczy podziękował kwiatami pani Prezes Iwonie Orężak
oraz pracownicom biura: Teresie Urban, Marii Muzińskiej, stażystce Agnieszce Stępień za wszechstronną działalność na rzecz osób starszych
i niepełnosprawnych, życzliwość oraz empatię dla słuchaczy uniwersytetu.

Na zakończenie słuchacze życzyli sobie wzajemnie zdrowych,  spokojnych
i bezpiecznie spędzonych wakacji.

Do zobaczenia na Senioriadzie !

Iwona Orężak

Dyrektor UTWiON


 

 

 

Wojewódzka Konferencja Integrująca Uniwersytety III Wieku Warmii i Mazur

W 2008 roku Uniwersytety Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach utworzyły nieformalne Porozumienie, w ramach którego każdego roku wybrany uniwersytet organizuje wojewódzką konferencję UTW. Od listopada 2015 roku liderem Porozumienia na rzecz UTW Warmii i Mazur oraz organizatorem konferencji został Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. W bieżącym roku Wojewódzka Konferencja Integrująca Uniwersytety III Wieku Warmii i Mazur odbyła się w dniach 23-24 maja w Elblągu (w Centrum Spotkań Europejskich Światowid) oraz w Kadynach. Jej odbiorcami byli przedstawiciele UTW województwa warmińsko – mazurskiego (od 2 do 3 delegatów z każdego z uniwersytetów), a także przedstawiciele samorządów terytorialnych. W pierwszym dniu konferencji oprócz prezentacji i wykładu mgr Bogumiły Salmonowicz na temat roli komunikacji niewerbalnej we współczesnym świecie. Konferencję uatrakcyjnił występ Kabaretu Ale Babki z elbląskiego UTW. W drugim dniu odbył się panel dyskusyjny, podczas którego każdy UTW zaprezentował swoją działalność oraz prowadzone tzw. dobre praktyki. Reprezentanci UTW z Warmii i Mazur mieli również możliwość zwiedzenia wraz z przewodnikiem Cesarskich Kadyn.

Do najważniejszych założeń wojewódzkiej konferencji UTW należy wymiana poglądów i doświadczeń różnych ośrodków, rozwinięcie współpracy UTW ze środowiskiem lokalnym, na terenie którego działają poszczególne UTW, poprawę wizerunku osób starszych, wzrost wartości seniorów i współpracy międzypokoleniowej, zwiększenie samodzielności seniorów, podniesienie poziomu pracy Uniwersytetów, zwłaszcza w małych ośrodkach, a także w nowo powstałych UTW oraz wewnętrzna integracji.

Ponadto, celem konferencji było zwiększenie wiedzy na temat UTW, która wpłynie na wzrost liczby słuchaczy i większą gotowość do zaangażowania się Uniwersytetów w działania regionalne.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 30

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Grzegorza, Urbana, Magdy
Jutro złóż życzenia dla : Filipa, Pauliny, Eweliny

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY