header
Aktualności

SENIORIADA 2011

Chciałabym serdecznie podziękować pani Krysi Opalińskiej, która od początku pomagała nam we wszystkich pracach organizacyjnych (pozwolenia, plakatowanie, organizacja grup: porządkowej i medycznej).

  • Dziękujemy paniom , które pomagały rozwieszać  plakaty w mieście.
  • Dziękujemy pani Halinie Ratajewskiej  za pozyskanie sponsorów: Hurtownię Napojów i Wód „BIG” i hurtownię słodyczy „LUKRUS”.
  • Dziękujemy paniom z sekcji Rękodzieła artystycznego za przygotowanie kolorowych kwiatów.
  • Dziękujemy serdecznie słuchaczkom , które dbały o bezpieczeństwo i sprawną organizację Senioriady podczas przemarszu i w teatrze.
  • Dziękujemy słuchaczkom, które brały udział w prezentacji sekcji podczas wykładu inauguracyjnego (grupa gimnastyczna, panie w „basenie”, nordic walking, grupa taneczna).
  • Dziękujemy paniom z sekcji piosenki biesiadnej, za udany występ.
  • Dziękujemy paniom z sekcji teatralnej za uatrakcyjnianie występów chórów.

Dziękujemy wszystkim słuchaczom Uniwersytetu, którzy wzięli udział w Senioriadzie.

 

Aktywny koniec roku (akademickiego)

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu po raz kolejny udowadniają, że ich nietypowa uczelnia dodaje im sił i wigoru. Końcówka roku akademickiego to dla nich nie tylko czas podsumowań całorocznych wykładów i warsztatów.

Już po raz drugi Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu zorganizował pod koniec roku akademickiego spotkanie biesiadne dla swoich słuchaczy.  Biesiada odbyła się w sobotę 14. maja 2011 r. w lokalu przy ul. Dębowej. Były śpiewy, tańce i jak zwykle smaczny poczęstunek. Spotkanie uatrakcyjnili swoimi występami przyjaciele Uniwersytetu: Agnieszka i Mirosław Baranowscy.                        - Nasi słuchacze bardzo lubią takie towarzyskie spotkania. Cieszymy się, że dzięki nam mogą rozwijać się nie tylko intelektualnie, ale  i społecznie  – mówi Iwona Orężak, dyrektor elbląskiej placówki.

***

W biurze  Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych przy ul. Rzeźnickiej w Elblągu, trwają aktualnie przygotowania do nowego roku akademickiego 2011/2012.  Zapisy na nowy rok prowadzone są we wtorki i środy od godz. 10.00 do 14.00 do połowy czerwca. Razem z zapisami przyjmowane są także płatności za czesne (90 zł za cały rok akademicki) i za udział w poszczególnych sekcjach zainteresowań ( od 50 do 240 zł. za cały rok zajęć).                                                                                                                                         Słuchaczem tego nietypowego Uniwersytetu może zostać każda dojrzała osoba, która wciąż chce poszerzać swoją wiedzę, rozwijać swoje pasje, nawiązywać nowe znajomości i spędzać miło czas.

Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu oferuje swoim słuchaczom różnorodne wykłady, które odbywają się w Elbląskiej uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej przy ul. Lotniczej oraz  możliwość uczestniczenia w takich sekcjach zainteresowań jak np.: zajęcia komputerowe,  lektoraty języka angielskiego lub niemieckiego, gimnastyka rehabilitacyjna, warsztaty malarskie, rękodzieła artystycznego czy sekcja tenisa stołowego. Swoją szczegółową ofertę elbląski Uniwersytet prezentował ostatnio publicznie podczas festynu z okazji inauguracji Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, który odbył się na Placu Jagiellończyka w Elblągu. Szczegółowe informacje dostępne są także w biurze przy ul. Rzeźnickiej lub na stronie internetowej: www.utwion.elblag.pl.

 

 

Poetyckie wspomnienia

Moje pióro, Wenecka muszla, Sen o Paryżu – to tylko niektóre z tytułów wierszy elblążanki Mirosławy Maciejczak, które zaprezentowano podczas wieczoru autorskiego. Spotkanie pt. „Poetyckie wspomnienia z podróży i z zaułków pamięci” zostało zorganizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku  i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. Wieczór poetycki odbył się w poniedziałek, 11 kwietnia 2011 w Restauracji „Cztery pory roku”.Przy wypełnionej po brzegi sali autorka zaprezentowała wybrane przez siebie utwory, które stanowią niewielką część jej twórczości i pochodzą z dwóch tomików poezji: „Poetyckie wspomnienia z podróży” i „Poezja z głębi serca, duszy i z zaułków pamięci”. Wieczór miał swoją scenografię i tło, które stanowiły prace wykonane przez Mirosławę Maciejczak, m.in. takie jak: figury przestrzenne z papieru i drutu, ceramika z gliny, obrazy  i naczynia na szkle malowane, szkło zdobione techniką „decoupage” , batiki, przedmioty zdobione makaronem i sznurkiem oraz oczywiście publikacje autorki. Program spotkania swoim występem uświetniła młodzież z MDK w Elblągu. Młodzi artyści zaprezentowali piosenki przy akompaniamencie gitary i pianina.

Mirosława Maciejczak

Jest od urodzenia mieszkanką Elbląga. Z wykształcenia magistrem pedagogiki. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi jako terapeuta prowadząc zajęcia plastyczno-literackie w jednym ze Środowiskowych Domów Samopomocy w Elblągu. Jej marzeniem zawsze było, by rozwijać się literacko. Pierwsze wiersze o pięknie przyrody i bliskich osobach pisała w szkole średniej. Jej dorobek literacki obejmuje utwory poetyckie nagrodzone na ogólnopolskich konkursach literackich i poetyckich oraz różne inne formy publikacji. Jej osiągnięcia to:  II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „Ze wspomnień. Na ścieżkach życia” organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie Twórcze w Elblągu i Stowarzyszenie bibliotekarzy Polskich, Oddział w Elblągu, za wiersze „Wiedeńska dorożka”, „Krzywa wieża” i „Refleksja z podróży” oraz wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego „O laur Błękitnej Narwi” w Pułtusku, za wiersz „Kto mi powie?” . Natomiast w roku 2009 otrzymała II miejsce na Konkursie Poetyckim  „Wiosna” organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy za wiersz „Kwiecista pani” oraz wyróżnienie na V Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza  im. Wiktora Gomulickiego „O Laur Błękitnej  Narwi”  w Pułtusku za wiersz „Akacjowe zauroczenie”.

 

 

POZNANIE HISTORII KASZUB

(Wdzydze Kiszewskie, Szymbark, Chmielno)

2 dniowa wycieczka – 2,3 czerwca – cena 160 zł

1 DZIEŃ – 2 CZERWCA

- wyjazd z Elbląga ok. 9.00 rano

- przyjazd do Skansenu Wdzydze Kiszewskie ok. 13:00

- zwiedzanie Muzeum (chałupa gburska, rybacka, wiatrak holender i inne   atrakcje) ok. 2 h

- przyjazd do Ośrodka Szkolno – wypoczynkowego  STAWISKA

- obiadokolacja

- wieczór ognisko z kiełbaskami

- nocleg

2 DZIEŃ – 3 CZERWCA

-śniadanie

- przejazd do Szymbarka ok. 11:00

- zwiedzanie muzeum (Dom Sybiraka, Najdłuższa deska na świecie , dom Harcerza )ok. . 1 h

- przejazd do Chmielna ok. 13:00

- zwiedzanie Muzeum Porcelany ok. 1 h

- wyjazd do Elbląga

 

OFERTA SPECJALNA KINA „ ŚWIATOWID”

DLA SENIORÓW I ICH WNUKÓW Od kwietnia w Kinie „ŚWIATOWID” rusza specjalna oferta dla seniorów, którzy chcą zagospodarować wolny czas swoim wnukom w interesujący i wartościowy sposób  - spędzić z nimi sobotnie przedpołudnie w kinie. Decydując się na jedne z naszych filmowych sobotnich spotkań z bajką, każda babcia lub dziadek płaci jedynie za bilet dla dziecka, natomiast sam otrzymuje od nas wejściówkę za darmo.Dzięki tej serii dzieci będą mogły przeżywać zachwycające przygody, w których zawsze zwyciężą przyjaźń i odwaga a nowi, niezwykli bohaterowie sprawią, że świat stanie się jeszcze ciekawszy.

Wybrane przez nas bajki to wyjątkowe animacje. Wybrane specjalnie ze względu na ich piękną oprawę graficzną, niebanalne opowieści, a także liczne nagrody przyznane na międzynarodowych festiwalach. W każdej z tych historii dzieci i ich dziadkowie znajdą inspiracje do zabawy, odkrywania świata i rozmowy o ważnych sprawach w prosty sposób. W pierwszej edycji serii zaprezentujemy 3 tytuły:

1.2 kwietnia (sobota) 2011 „ Mia i Migusie” Francja/ Włochy, 91 min, 2008

2.9 kwietnia (sobota) 2011 „ Sekret księgi z Kells”Irlandia/ Francja/ Belgia, 75 min, 2009

3.16 kwietnia (sobota) 2011 „ U”Francja, 71 min, 2006

CENA BILETU: 10  zł.

Kontakt:

Natalia Klonowska tel. 55 611 20 56; 697 636 008

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel.  791 815 142

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 48

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Roberta, Rudolfa, Stefana
Jutro złóż życzenia dla : Bogusławy, Alicji, Apoloniusza

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY